Atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne baterie umywalkowe

umywalka

Bateria umywalkowa to produkt, który może być zróżnicowany pod względem wyglądu, rodzaju zastosowanego materiału oraz ceny. Poszczególne baterie mogą posiadać pojedyncze uchwyty, osobne głowice do regulacji strumienia ciepłej i zimnej wody oraz mogą być obsługiwane bezdotykowo.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę podczas wyboru baterii umywalkowej?

Godna polecenia bateria do umywalki (zobacz taki model) powinna posiadać trwałą głowicę wykonaną z wysokogatunkowego materiału. W sprzedaży dostępne są modele posiadające głowice ceramiczne oraz tańsze i niższej jakości produkty z głowicami uszczelkowymi. W tym jednak przypadku nie należy nadmiernie oszczędzać, ponieważ wraz z wyższą ceną klient otrzymuje wysokogatunkowy i bezawaryjny produkt, który z powodzeniem może użytkować przez bardzo długi czas.

W jaki sposób mogą być montowane baterie umywalkowe?

Bateria do umywalki może być montowana w różnorodny sposób. W sprzedaży dostępne są produkty podtynkowe i natynkowe. Co ważne, sposób montażu baterii wpływa na walory estetyczne całej łazienki. Musi on być jednak dostosowany do rodzaju i wielkości umywalki.

Czym cechują się baterie umywalkowe ścienne natynkowe?


Tego rodzaju produkty mocowane są na ścianie. Cechuje je minimalizm i atrakcyjny design. Poza tym, takie baterie nie zajmują dużo miejsca i mogą być stosowane nawet w niewielkich łazienkach. Bateria podtynkowa prezentuje się równie estetycznie, ponieważ jej elementy, w tym głowica i korpus ukryte są pod ścianą. Na zewnątrz pozostaje jedynie wylewka oraz dźwignia.

Czy warto decydować się na zakup baterii wolnostojących?

Zdecydowanie tak. Tego rodzaju produkty prezentują się bowiem ciekawie i pasują do nowoczesnych wnętrz. Bateria może być w tym wypadku montowana w otworze umywalki. Jest to popularne rozwiązanie, które stosowane jest w wielu łazienkach. W sprzedaży dostępne są również baterie wolnostojące, które montowane mogą być na blacie szafki znajdującej się pod umywalką lub na podłodze. Tego typu rozwiązania pasują do nietuzinkowych łazienek i doskonale komponują się z modnymi umywalkami nablatowymi.