Kabina i słuchawka prysznicowa – jak się powinno je wybierać?

zestaw-natryskowy-zloty

Wanna czy prysznic? Choć wiele osób ma z odpowiedzią na to pytanie sporo kłopotów, to jednak coraz większa grupa inwestorów bez większych problemów decyduje się na kabinę prysznicową. Podjęcie tej decyzji jest jednak dopiero początkiem, ponieważ do wygodnego korzystania z prysznica należy wiedzieć, czym się taka kabina, lecz również obecna w niej słuchawka prysznicowa powinny charakteryzować.

Najważniejsze cechy kabiny prysznicowej

Czym się więc należy kierować, jeśli kogoś interesuje zakup kabiny prysznicowej? Nie da się ukryć, że bardzo ważną sprawą jest jej rozmiar i materiał wykonania drzwiczek, lecz także to, jak będą się one otwierały. Jak to więc wszystko wygląda w nieco większym przybliżeniu?
Rozmiar kabiny zależy tak naprawdę od tego, jak dużą posiada się łazienkę. Jeśli miejsca jest mało, siłą rzeczy zdecydować się trzeba na jeden z podstawowych modeli, czyli np. na wersję 90×90. Im łazienka większa, tym większe ma się pole do popisu w zakresie wielkości danego modelu.
Jeśli natomiast chodzi o materiał wykonania drzwiczek, to polecanym modelem jest wersja zrobiona ze szkła hartowanego. Taki model jest mocny, trwały, a przede wszystkim łatwy do mycia. Co więcej, dobre drzwiczki powinny być przesuwane, dzięki czemu oszczędzi się w łazience sporo miejsca.

Najważniejsze cechy słuchawki prysznicowej

Wiele osób podczas kupowania kabiny prysznicowej nie zwraca najmniejszej uwagi na to, jaka jest w niej zainstalowana solidna słuchawka do prysznica. Prowadzi to później do wielu problemów i frustracji z powodu nieprawidłowo działającego sprzętu. Czym się taka słuchawka powinna więc charakteryzować?
Zdecydowanie najważniejszą jej cechą jest oczywiście materiał, z którego jest zrobiona. Wysoce odradza się tanie słuchawki z plastiku, ponieważ ich jakość jest niezwykle niska. O wiele lepszym pomysłem jest natomiast model ze stali nierdzewnej. Może i jest droższy, lecz jakość wykonania i trwałość stoją na zupełnie innym poziomie.
Na sam koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, czy dana słuchawka będzie miała tylko jeden tryb wody, czy też będzie ich więcej. Większość osób uzna, że wystarczający będzie pojedynczy strumień, lecz jeśli ma się pod tym kątem większe potrzeby, warto się temu zagadnieniu przyjrzeć.