Jaki sposób montażu wieszaka na ręczniki jest najlepszy?

WIESZAK ŁAZIENKOWY JEDNO RAMIENNY

Istnieją różne metody montażu wieszaków na ręczniki. Każda z nich ma pewne zalety, które przemawiają na jej korzyść. Metody te mogą też mieć wady, o których należy pamiętać, by móc podjąć świadomą decyzję na temat wyboru konkretnego rozwiązania. Jaki sposób montażu wieszaka na ręczniki jest najlepszy? Co należy wiedzieć na ten temat?

Taśma dwustronna

Wieszaki na ręczniki Łazienka Rea bardzo często są mocowane przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej. To dobre rozwiązanie pod takim kątem, że umożliwia bardzo szybki i czysty montaż. Nie ma mowy o wierceniu czy kurzeniu podczas niego, choć dobrze jest przygotować podłoże np. poprzez jego odtłuszczenie. Na czystej powierzchni klej może lepiej wiązać, więc utworzone przez niego połączenie będzie trwalsze. Taśma klejąca na wieszaku na ręczniki pozwala na zamocowanie go do każdego rodzaju podłoża. Jednak to rozwiązanie nie jest wolne od wad. Przede wszystkim na wieszakach przyklejonych do ściany nie powinno się zawieszać ciężkich przedmiotów. Duże wilgotne kąpielowe ręczniki mogą być zbyt dużym obciążeniem dla taśmy. Z tego powodu warto pamiętać, że lepiej ten rodzaj montażu sprawdzi się w przypadku ręczników kuchennych oraz ręczników do wycierania dłoni.

Wkręty wwiercone w ścianę

Drugą popularną metodą montażu wieszaków na ręczniki jest ich przykręcanie do ściany. Zwykle do tego celu wystarczą dwie śruby. Montaż przy ich pomocy jest bardzo wytrzymały, a na wieszaku bez obaw można zawieszać nawet bardzo grube ręczniki. Minusem tego rozwiązania jest konieczność ingerowania w strukturę ściany. Wiercenie otworów w płytkach bywa trudne i wymaga odpowiedniego sprzętu. Łatwo o błąd, którego efektem będzie zniszczona płytka. Jeśli miejsce na wieszak okaże się źle dobrane, to niestety, ale jego przesunięcie będzie problematyczne i pozostawi po sobie brzydki ślad. Z tego powodu warto decydować się na ten rodzaj montażu wieszaków na ręczniki wyłącznie wtedy gdy ma się pewność co do tego, że wybrano najlepsze dostępne miejsce. W końcu to wybór na lata!